شماره تماس : 09131119779 - 03142366060-63

آدرس : اصفهان -تیران -شهرک صنعتی - خیابان چهارم - پلاک ۵۰

اسکلت فلزی


قیمت : تماس بگیرید


اسکلت فلزی


اسکلت فلزی یکی از مهمترین و انعطاف پذیرترین مصالح ساختمانی  در سرار جهان است. مهندسان از اسکلت فلزی برای دستیابی به موارد  غیر ممکن ، ساخت آسمان خراشهای عظیم و پلهای گسترده استفاده کرده اند که صدها سال عمر میکنند.
برای درک پتانسیل کامل اسکلت فلزی، فرد باید اشکال مختلف، اندازه‌ها و کاربردهای بالقوه تیرهای فلزی را درک کند،در ادامه مروری بر انواع مصالحی که برای سازه های فلزی استفاده می شود داریم .

 

ساخت اسکلت فلزی


تیر آهن استاندارد آمریکایی (S - شکل)
پرتوی استاندارد آمریکا به طور کلی به عنوان تیر S شناخته می‌شود و دارای دو لبه موازی است که همه به یک وب متصل هستند. فلنج‌های روی تیره‌ای S شکل نسبتا باریک هستند. نام تیر به سازنده اطلاعات سازنده در مورد عرض و وزن هر واحد می‌دهد. به عنوان مثال، S۱۲x۵۰ یک پرتو را نشان می‌دهد که ۱۲ اینچ عمق دارد و ۵۰ پوند در هر فوت وزن دارد.

زاویه (L - شکل)
تیره‌ای زاویه، شکل L را با دو پا که در یک زاویه ۹۰ درجه حرکت می‌کنند، به خود می‌گیرند. تیره‌ای زاویه در اندازه‌های برابر یا نابرابر وجود دارند. یک ساق پای نابرابر ممکن است یک پای ۲ x۲x۰ داشته باشد. ۵ و یک پا ۶ x۳x۰. برای مثال ۵. تیره‌ای L معمولا به دلیل عمق ساختاری کاهش‌یافته در سیستم‌های کف استفاده می‌شوند.
کانال (C - شکل)
کانال‌های C ساختاری، یا C، مقطع عرضی C شکل دارند. کانال‌ها لبه پایینی و پایینی دارند، در حالی که وب آن‌ها را متصل می‌کند. تیره‌ای C به شکل راه‌حل‌های مقرون‌به‌صرفه برای ساختارهای متوسط تا متوسط هستند. تیره‌ای کانال در اصل برای پل‌ها طراحی شده‌اند، اما برای استفاده در پایه‌های دریایی و دیگر کاربردهای ساخت‌وساز محبوب هستند.
بخش فولاد توخالی (HSS)
HSS یک پروفیل فلزی است که دارای مقطع عرضی و لوله‌ای است. واحدهای HSS می‌تواند مربعی، مستطیلی، مدور، یا بیضوی باشد. سازه‌های HSS گرد هستند، با حلال که حدود دو برابر ضخامت دیوار هستند. مهندسان معمولا از بخش‌های HSS در قاب‌های فولادی جوشکاری شده استفاده می‌کنند که در آن‌ها واحدهای بار در جهت‌های مختلف بارگیری می‌شوند.
شمع یاطاقان (H شکل)
هنگامی که سازندگان نمی توانند یک سازه را روی یک پایه کم عمق پیدا کنند ، برای طراحی یک سیستم بنیادی عمیق از شمع های بلبرینگ استفاده می کنند. شمع های یاتاقان به شکل H شکل هستند تا بتوانند بارها را از طریق شمع به نوك منتقل كنند. شمع های یاتاقان در خاک های متراکم که بیشترین مقاومت را در نوک دارند مقاومت بهتری دارند. شمع های انفرادی می توانند بیش از 1000 تن وزن داشته باشند
I-Beam (پرتو).
یک پرتوی I ، همچنین به عنوان یک پرتو H یا یک پرتو جهانی شناخته می شود ، دارای دو عنصر افقی ، فلنج ها است که یک عنصر عمودی به عنوان وب دارد. وب قادر به مقاومت در برابر نیروهای برشی است ، در حالی که فلنج های افقی در بیشتر حرکات خمشی تیر مقاومت می کنند. شکل I در حمل بارهای برشی و خم شدن در صفحه وب بسیار مؤثر است. صنعت ساخت و ساز از پرتوهای I در اندازه های مختلف استفاده می کند.
لوله
لوله‌های فولادی ساختاری برای انواع کاربردهای ساخت‌وساز، استحکام بخشیدن به استحکام و ثبات مهم هستند. لوله‌ها توخالی و استوانه‌ای هستند که در اندازه‌های مختلف به وجود می‌آیند. مهندسان اغلب از لوله‌های فولادی برای تامین نیازهای پروژه‌های صنعت نفت، نفت و گاز استفاده می‌کنند.

Tee
پرتو سه راهی یا پرتو T پرتوی با بار و دارای مقطع T شکل است. قسمت بالای این مقطع ، فلنج است که وب عمودی آن در زیر قرار دارد. تیرهای Tee می توانند بارهای بزرگی را تحمل کنند اما فاقد فلنج پایین تیر I هستند و در بعضی از کاربردها مضرات ایجاد می کنند.
شکل‌های سفارشی
مهندسان امروزی محدود به استفاده از رایج‌ترین اشکال نمی‌شوند. ساخت فلز سفارشی درها را به انواع مختلفی از اشکال فولادی ساختمان برای هر نوع پروژه باز می‌کند. با استفاده از ابزارها و تکنیک‌های هنر، مانند جت آب، لیزر و برش پلاسما می‌تواند فولاد را با اشکال مختلف برای نیازهای خاص تبدیل کند. اگر می‌توانید آن را ببینید، odds فلزی با تجربه هستند که می‌توانند آن را ایجاد کنند. 

انواع سیستم های قاب بندی اسکلت فلزی

انواع مختلف سیستم های قاب بندی فلزی ساختاری به شرح زیر است:
قاب های اسکلت فلزی
قاب فلزی بلبرینگ
قاب بندی فولادی با طول زیاد

سیستم قاب بندی اسکلت فلزی 


قاب اسکلت فلزی از تیرها و ستون های فلزی تشکیل شده است که با اتصال مناسب به یکدیگر متصل می شوند. تیرهای فولادی در اطراف محیط سازه به عنوان تیرهای اسپاندرلی که دیوارهای سنگ تراشی روی آن قرار گرفته اند ، خوانده می شوند.
نمای هواپیما معمولی از قاب بندی اسکلت و قاب فولادی اسکلت ساخته شده. ستون های فولادی ، تیرهای فلزی اولیه و ثانویه در شکل ها نشان داده شده است.
انواع اتصالات و اتصالات فولادی مختلفی وجود دارد که برای اتصال تیرهای فلزی به ستونها در ساختار قاب اسکلت ، به عنوان مثال اتصال پیچ و اتصالات جوش داده شده استفاده می شود.
باید دانست که تمام بارهای گرانشی در ساختار قاب اسکلت توسط تیرها و ستون ها پشتیبانی می شوند. فاصله ستون ها را می توان با توجه به کارکردها و الزامات سازه تعیین کرد.
بنابراین هیچ محدودیتی وجود ندارد که مساحت کف و سقف ساختمان را محدود کند. با استفاده از فریم اسکلت ، می توان از سازه های چند طبقه استفاده کرد.

سیستم قاب بندی فولادی بلبرینگ


در یک سازه قاب فلزی با یاطاقان دیواری ، از دیوار ساختمان اعم از داخلی یا خارجی برای حمل انتهای اعضای سازه ای که از بارهای کف یا سقف پشتیبانی می کنند استفاده می شود.

یاتاقان دیواری باید به اندازه کافی قوی باشد تا نتواند واکنشهای عمودی داشته باشد بلکه در مقابل بارهای افقی تحمیل نیز مقاومت می کند.
فریم دیواری برای ساخت سازه کم ارتفاع مناسب است. دلیل آن اینست که باید اندازه دیوار تحمل را به میزان قابل توجهی افزایش داد تا در برابر ساختمانهای چند طبقه در برابر بارهای قابل ملاحظه ای تحمل شود.
در صورت استفاده از دیوارهای بتونی مسلح ، ممکن است این مشکل تا حدی حل شود.
موارد متعددی وجود دارد که سیستم قاب تحمل دیواری مناسب برای استفاده است. به عنوان مثال ، خانه تک طبقه ای که در آن از تیرهای فولادی برای حمل بارهای دیواری و کف استفاده شده و انتهای تیرهای استیل بر روی دیواره های پایه قرار گرفته است ، همانطور که در شکل 6 نشان داده شده است.

کاربرد بیشتر برنامه سیستم تحمل دیواری ، استفاده از تیرهای فلزی است که به عنوان تابلوهایی از دیواره های دیواری مانند درها و پنجره ها شناخته می شوند.
قاب بندی فولادی با طول بلند
قاب بندی فولادی با طول طولانی در نظر گرفته می شود که نیاز به ترخیص زیاد باشد و چنین پهن کردن طولانی با استفاده از تیرها و ستون های فلزی محقق نمی شود.
گزینه های قاب بندی فولادی با طول بلند را می توان به انواع مختلفی تقسیم کرد ، به عنوان مثال ، تسمه ، خرپا ، قاب های سفت و سخت ، قوس ها و دهانه های تعلیق طناب.
انواع سیستم های قاب بندی با طول طولانی وضعیت برنامه انواع مختلف یا پیکربندی کلاس سیستم قاب بندی با طول طولانی
کمربندها برای مواردی انتخاب می شود که عمق عضو در یک منطقه بزرگ و بدون مانع در طبقات پایین محدود شود. تردد باید از طبقه های بالاتر در سراسر منطقه پاک شده پشتیبانی کند. تیرهای غلتکی ، تسمه پرچین ، تسمه جوش داده شده ، سنگفرش سنگین ، هیبرید ترکیبی و یک تردد از دو تسمه چسباننده تشکیل شده است
خرپا  در صورتی که محدودیتی در عمق عنصر اعمال نشود ، می تواند مورد استفاده قرار گیرد. این یک راه اقتصادی برای مسافت های طولانی است به شرطی که محدودیت عمق وجود نداشته باشد. 
قوسها برای حمل دیوارها و سقف با قوسهای وب باز یا جامد استفاده می شود. قوس های کمتری ، دو قوس لولایی و سه طاق لولا دارد.
قاب های سفت و سخت برای استفاده از مسافت های طولانی استفاده می شود. از نظر زیباییشناختی دلپذیر است به همین دلیل در ساخت کلیساها ، سالن های بدنسازی ، سالن های بولینگ و کوچه های بولینگ و مراکز خرید اعمال می شود.
سیستم قاب بندی فولادی بلبرینگ
انتهای تیرهای فلزی که بارهای کف را پشتیبانی می کند ، بر روی دیوارها نصب شده است ، واسطه ای (ستون استیل استوانه) برای پشتیبانی از تیر استفاده می شود زیرا دهانه آن بزرگ است.
استفاده از پرتوی فولادی برای پشتیبانی از خطوط سنگ تراشی
 

قیمت ساخت اسکلت فلزی

جهت ساخت اسکلت فلزی و یا دریافت قیمت ساخت اسکلت فلزی با شماره 9131119779 تماس بگیرید.

 

فرم ارسال نظر