شماره تماس : 09131119779 - 03142366060-63

آدرس : اصفهان -تیران -شهرک صنعتی - خیابان چهارم - پلاک ۵۰

ساخت سوله

ساخت سوله


قیمت : تماس بگیرید


سوله - ساخت سوله


به طور معمول سوله ها از یک طبقه با سقف شیب دار برای پوشاندن دهانه های بزرگ در کارخانه های صنعتی ، کشاورزی ، انبارها ، تعمیرگاه ها و غیره استفاده می شود. در سالهای نه چندان دور به جای سوله از ساختارهای خرپایی استفاده می شد تا زمین های گسترده  را در ساختمان ها بپوشاند و مسقف کند.
اما امروزه استفاده ازسوله با مقطع عرضی متغیر و اتصالات لحظه ای  در تولید سازه‌های فلزی صنعتی بسیار رایج است. استفاده از اعضا با شیب متغیر در فریم های صنعتی شیب دار اجازه می دهد تا مکانهایی که لنگر خمشی بیشتری دارند دارای لحظه های بی تحرکی بیشتری باشند و بنابراین یک مقطع بزرگتر به وجود اید .سطح مقطع فریم های صنعتی به طور کلی به شکل "I" است، که در آن ابعاد جناح در امتداد یک عضو ثابت است، اما ارتفاع صفحه بسته به اندازه لنگر خمشی عضو متغیر در نظر گرفته می‌شود.
با توجه به پیشرفت تکنولوژی جوشکاری ، بیشتر اتصالات در کارخانجات ریخته گری به صورت جوشکاری انجام می شود و عمدتاً مونتاژ و اجرای سوله صنعتی در محل برپایی آن توسط اتصالات پیچ در نظر گرفته می شود.

ساخت سوله صنعتی

 

سوله صنعتی

 

انواع کاربرد های سوله 


سوله انبار محصولات غذایی 


 انبار های محصولات غذایی باید کامل بسته باشند تا از گرد و غبار و ورود حیواناتی چون موش و سوسک در امان باشد  و همچنین باید قابلیت استرلیزه شدن را داشته باشند چرا محصولات غذایی تر نسبت به کالا های صنعتی زودتر خراب می شوند و اگر محیط سوله پس از هر بار خالی شدن برای بارگیری بعدی پاکسازی و استرلیزه نشود ممکن است سری جدید محصولات خیلی زود کپک بزند .

سوله آشیانه هواپیما


بسیار مهم است که اشیانه های هواپیما علاوه برا سقف ها و درب ورودی بلند و بزرگ از جنس محکم و قابل اعتماد ساخته شود تا شخص با بتواند با خیال راحت و بدونه ترس از ورود دزد یا افراد خرابکار هواپیما را برای مدت زمان طولانی دز اشیانه بگذارد در اکثر اشیانه ها جایی برای وسایل نقلیه دیگر و یک محیط تعمیرگاه نیز تعبیه می شود .


سوله کارخانه ها 


کارخانه هایی مثل سنگبری ها نیاز به سقفی دارند که علاوه بر بلند بودن بتواند وزن جرثقیل های سقفی را نیز به راحتی تحمل کند و استقامت لازم را داشته باشد .این کارخانه های هم چنین نیاز به یک محیط برای دفتر و استراحت نیز دارند که در داخل سوله قرار می گیرد .سوله های کارخانه جات نمی توانند از نوع سوله ارزان باشد چرا که سوله ارزان قدرت و استقامت لازم برای تحمل وزن روی سقف را ندارند .

سوله برای محیط های بزرگ اموزشی 


این محیط ها چون نیاز به یک سقف وسیع دارند صرفه اقتصادی ندارد که از بتن برای سقف ریزی ان استفاده شود به همین جهت از سوله ها برای ان استفاده می شود و از انجا که سقف ان بار کش نیست اکثرا با سوله ارزان ساخته می شود .

از ساخت سوله  در بسیاری از موراد دیگر نیز استفاده می شود چرا که می توان با استفاده از این روش یک محیط بزرگ را با یک هزینه کم مسقف کرد وهمچنین مدت زمان برپایی ان و زمان تبدیل کردن یک زمین بایر به یک کارخانه اماده به کار خیلی کوتاه است امروزه برای اکثر سازه های بزرگ تر از ۵۰۰ متر از سوله استفاده می کنند .

 

ساخت سوله صنعتی


2.    سرعت نصب سوله که موجب صرفه جویی در زمان برای اجرا پروژه ، هزینه دستمزد کارکنان ، هزینه سربار مواد و هزینه ضایعات مواد می شود .
3.    کاهش قیمت تمام شده ، که باعث کاهش کل هزینه پروژه.
4.    عایق حرارتی  که باعث بازگشت سرمایه گذاری به دلیل پس انداز و جلوگیری از اتلاف انرژی است.
5.    عایق صوتی ، تولید نویز ناخواسته در خطوط تولید و سایر فعالیتهای صنعتی باعث می شود که تأثیرات منفی بر سلامت محیط خارجی از سوله صنعتی بگذارد .همگام با محیط زیست بودن کارخانه تولیدی  یکی از الزامات الزامات دریافت گواهینامه های استاندارد بین المللی محیط زیست برای صادرات محصولات تولیدی کارخانه است.
6.    تعمیر آسان ،در صورت آسیب دیدن بخشی از پوشش سوله، به هر دلیلی ، تعمیرآن سریع ، ارزان و بدون آسیب رساندن به قسمت های دیگر است .
7.    زیبایی نمای بیرونی و داخلی سوله :پوشش یکنواخت و یک رنگ، به لحاظ نوع استفاده از سوله صنعتی ، از قابلیت تزئینی برای تهیه محیط کاری چشم نواز برخوردار است.
8.    مقاومت در برابر پوسیدگی ، خوردگی و رطوبت :  سوله ها به دلیل وجود برخی تاثیرات خورنده طبیعی و غیر طبیعی در شرایط جوی یا کار باید از مقاومت بالایی برخوردار باشند تا ساختارشان دچار  فرسایش زودهنگام نشود.
9.    سهولت در نصب اجرا مجدد:در طورتی که نیاز به تخریب یا جابه جایی یا تغییر در اندازه سوله داشتید می توانید ان را به راحتی جدا کنید و دوباره نصب کنید یا اینکه برای کاهش هزینه برپایی سوله از قطعاتی که قبلا در ساخت سوله استفاده شده به جای قطعات نو بخرید .
10.    وزن کم سوله صنعتی نسبت به سازه بتنی : که باعث کاهش نیروهای مرده بر روی اسکلت قاب و شالوده ها شده و توانایی مقاومت سازه را در برابر بروز بلایای طبیعی مانند زلزله و حوادث غیر طبیعی مانند انفجارها را افزایش می دهد.
برای پوشاندن بدنه داخلی و خارجی و سقف سوله صنعتی می توان از انواع پوشش ها از جمله: ساندویچ پنل پلی اورتان گالوانیزه یا آلوزینک سه بعدی ، پنل های پلی استایرن مشبک ، آجر ، سنگ ، کاشی ، سرامیک ، موزائیک ، ورق های آزبست استفاده کرد.  ورق های سیمانی ، بلوک سیمانی ، بلوک های پشمی Siporex ، پنل های پیش ساخته سیمانی و بتونی ، صفحات بتونی آلومینیومی و سایر مواد. در بین مواد فوق ، ساندویچ پنل پلی اورتان بهترین کار بوده و تقریباً تمام انچه را ما  از یک پوشش مناسب و کارآمد  انتظار داریم برطرف  می کند.

 

سوله صنعتی 


ساخت سوله صنعتی با هدف راه اندازی واحدهای صنعتی با توجه به شرایط اقلیمی منطقه انجام می شود و با توجه به کاربرد طرح و نوع مواد متفاوت خواهد بود. این سوله های صنعتی برای نیاز واحد های صنعتی و تولیدی ساخته می شوند  و کلیه مراحل ساخت آنها براساس اصول مهندسی بوده و دارای یک برنامه مهندسی هستند که کارفرمایان طبق آن مطابق با آن کار ساخت را مدیدریت و اجرا می کنند.
در اکثر مواقع برای ساخت سوله های صنعتی از فولاد ضد زنگ و برای سقف ان از الومینیوم و اهن گالوانیزه استفاده می شود عایق ان ساندویچ پنل است و برای جلوگیری از زنگ زدن و فرسودگی ستون ها ان را با بتن می پوشانند .

 

کارخانه سوله سازی بهساز فولاد تولید انواع سوله در استان اصفهان آماده همکاری با شما صنعتگران عزیز جهت ساخت انواع سوله های صنعتی و ... را دارد.جهت مشاوره و یا سفارش ساخت سوله و ساخت سوله صنعتی با شماره 09131119779 تماس بگیرید.