شماره تماس : 09131119779 - 03142366060-63

آدرس : اصفهان -تیران -شهرک صنعتی - خیابان چهارم - پلاک ۵۰

جهت دریافت هزینه ساخت سوله 200 , 300 , 500 , 1000 متری و ابعاد دیگر با شماره  09131119779 تماس بگیرد.

در صنعت و ساخت و ساز ,  سوله‌ها کاربرد زیادی دارند، زیرا پیش از آغاز هر پروژه‌‌ای ساخت سوله در اولویت قرار می‌گیرد. یقینا هزینه ساخت سوله برای اجرا کنندگان آن اهمیت بسیار زیادی دارد. سوله می‌تواند هزینه اولیه سنگینی را برای مصرف کننده به همراه داشته باشد، اما به دلیل اینکه استفاده از آن ضروری است، نمی‌توان از آن چشم پوشی کرد. در ادامه عوامل موثر بر هزینه ساخت سوله ۱۰۰۰ و ۵۰۰ متری را شرح می‌دهیم. تا پایان ما را همراهی کنید.
عوامل متعددی در قیمت ساخت سوله تاثیر می‌گذارند. اما مهم‌ترین دلایل در افزایش یا کاهش قیمت ساخت سوله، شامل موارد زیر می‌شود:

 • متراژ و مساحت سوله: به طور کلی هرچه متراژ سوله بالاتر باشد، هزینه ساخت آن بیشتر می‌شود. به عنوان مثال: هزینه ساخت سوله ۱۰۰۰ متری از سوله ۵۰۰ متری بالاتر است. زیرا وزن سوله ۱۰۰۰ متری از وزن سوله ۵۰۰ متری بیشتر است و اساس محاسبه سوله‌ها بیشتر بر اساس وزن آن‌ها می‌باشد.
 • مواد و مصالح سازنده سوله: این عامل به نوعی اختیاری است. خود کارفرما تصمیم گیری می‌کند، که چه نوع موادی برای پوشش سقف، دیوار‌ها و… به کار برده شود. پس این عامل بسته به نوع پوشش سوله دارد.
 • مکان نصب و احداث سوله: محلی که قرار است سوله در آن اجرا شود، در قیمت آن تاثیر می‌گذارد. زیرا هرچه فاصله این محل از کارخانه یا کارگاه ساخت سوله بیشتر باشد، یقینا هزینه حمل و نقل سوله نیز بیشتر خواهد شد. علاوه بر آن، خاک محل احداث نیز در قیمت تاثیر می‌گذارد. اگر خاک نرم یا به عبارتی سست باشد، باید آن را مقاوم سازی کرد. این عملیات خود هزینه‌های اضافی را در بر خواهد داشت. 
 • شرایط اقلیمی هم در افزایش قیمت دخیل است. مقدار بارش برف و باران، وزش باد، رطوبت موجود در هوا و… در استحکام سوله تاثیر می‌گذارند. سوله‌هایی که دارای دیوار‌های بزرگ و پهناور هستند، را باید در مقابل وزش باد مستحکم نمود.

 

تجهیزات سوله

در حال حاضر تجهیزات ساخت سوله بسیار متنوع است. با گذشت زمان و پیشرفت بشر این تجهیزات به کار رفته برای ساخت سوله‌ها نیز متحول شده و پیشرفت کرده است. این تجهیزات نیز بر هزینه ساخت سوله ۵۰۰ و ۱۰۰۰ متری تاثیر می‌گذارند. اصلی‌ترین اجزای تشکیل دهنده سوله‌ها موارد زیر هستند:

 • قاب اصلی: تیر‌ها و ستون‌ها اجزای تشکیل دهنده قاب اصلی بوده و خود این قاب از مهم‌ترین اجزا ساخت سوله است.
 • وال پست: وال پست‌ها در بخش ابتدا و انتها سوله نصب شده و درب‌های سوله به وال پست‌ها متصل می‌شوند.
 • استرات: این بخش از قوطی و لوله تشکیل شده و به صورت طولی در سوله‌ها نصب می‌شوند. استرات قاب اصلی را به شکل متوالی به هم متصل کرده و سبب انتقال نیرو می‌شود.
 • مهاربند: بخش‌هایی هستند که برای مهار کردن باد در سوله‌ها نصب می‌شوند.
 • لایه: لایه‌ها به دو شکل سقفی و دیواری هستند.
 • جرثقیل: این اجزا در دو شکل سقفی و ریلی در سوله‌ها استفاده می‌شوند. اما در سوله‌ها جرثقیل‌های سقفی بیشتر کاربرد دارند، زیرا برای انتقال اجزا و مصالح درون سوله مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

هزینه سوله 500 متری

سوله‌های 500 متری را بیشتر برای تالارها، رستوران، پارکینگ، کارگاه‌های صنعتی به کار می‌برند. قیمت این سوله‌ها مطابق نوسانات بازار، متغیر است و اغلب بر حسب هر متر مربع محاسبه می‌شود.جهت دریافت قیمت سوله 500 متری با ما در تماس باشید.

 

هزینه سوله 1000 متری

سوله‌های 1000 متری بیشتر برای مواردی مانند: سوله‌های صنعتی و کارگاهی به کار برده می‌شوند. قیمت این سوله‌ها علاوه بر عواملی که پیش‌تر بیان کردیم، به سبک سازه نیز بستگی دارد. اغلب تخمین هزینه سوله 1000 متری بر حسب موارد زیر صورت می‌گیرد، زیرا با افزایش متراژ سوله، وزن آن بیشتر شده و در نهایت گران‌تر خواهد بود.

 • ارتفاع سوله
 • نوسانات قیمت بازار و مواد به کار برده شده، برای ساخت
 •  عرض سوله

جمع بندی
ما در این مقاله به معرفی عوامل موثر در ساخت سوله پرداختیم. اما مهم‌ترین عامل در تعیین هزینه ساخت سوله 1000 و 500 متری کاربرد آنهاست. اما همان طور که بیان کردیم هزینه ساخت سوله ۱۰۰۰ متری از ۵۰۰ متری بیشتر است.
 

فرم ارسال نظردسته بندی اخبار