شماره تماس : 09131119779 - 03142366060-63

آدرس : اصفهان -تیران -شهرک صنعتی - خیابان چهارم - پلاک ۵۰

اگر قصد ساخت سوله را دارید، معمولا سوله‌ها در دو نوع تیرورقی و قوطی طراحی و ساخته می‌‌شوند. هر یک از انواع سوله‌ها با هدف و کاربرد خاصی ساخته می‌شوند که شما باید در ابتدا فعالیت خود را مشخص کرده، سپس اقدام به ساخت سوله با قوطی یا تیرورقی کنید.

 

انواع سوله با قوطی

از انواع ساخت سوله با قوطی می‌‌توان به اشکال مختلف مانند سوله خرپایی، سوله سبک و سوله فضایی اشاره کرد. سوله سازی با قوطی نیز به دو روش انجام می‌شود، در روش اول که یک روش مرسوم محسوب می‌شود استفاده از پیچ و مهره است، اما برخی از افراد ساخت سوله را از طریق جوش کاری انجام می‌دهند.

 

کاربرد سوله با قوطی

معمولاً سوله هایی که با قوطی ساخته می‌‌شوند، کاربردهای متنوعی دارند. از کاربرد سوله با قوطی می‌‌توان به پارکینگ، کارگاه‌های صنعتی، مکان‌های تفریحی، گاوداری، مرغداری و سایر فعالیت‌ها اشاره کرد.

 

مشخصات سوله با قوطی

آنچه باعث می‌شود افراد سوله سازی با قوطی را انتخاب کنند، مقاومت و استحکام بالای قوطی است.
برای برخی از فعالیت ها، سوله با دهانه بزرگ و ارتفاع بلند الزامی است، ساخت سوله با قوطی می‌تواند این امکانات را برای شما فراهم کند.
در برخی از مواقع ممکن است کاربری محل تغییر پیدا کند، یا سوله کاربری خود را از دست بدهد. از ویژگی‌های مهم این نوع سوله، این است که شما می‌توانید آن را به راحتی دمونتاژ کرده و آن را به هر مکان دیگری به راحتی منتقل کنید.
از مشخصات ساخت سوله با قوطی باید به این نکته اشاره کرد که ضخامت قوطی استفاده شده نباید کمتر از ۴ میلیمتر باشد. طبق آیین نامه مقررات ملی ساختمان، اگر ضخامت قوطی کمتر از این مقدار باشد، مورد تایید واقع نمی‌شود.
متریال قوطی در برابر بادهای شدید مقاومت زیادی ندارد، از این رو باید ابتدا شرایط منطقه را برای ساخت سوله با قوطی بررسی کنید و در صورت عدم پایداری، باید سوله را مقاوم سازی کنید. همچنین در مناطقی که رطوبت بالایی وجود دارد ممکن است قوطی دچار خوردگی شود.

 

هزینه ساخت سوله با قوطی

اگر قصد دارید دهانه سوله را ۱۵ متر در نظر بگیرید، هزینه ساخت سوله با دهانه ۱۵ متر با متریال تیرورقی، تفاوتی با ساخت سوله با قوطی نخواهد داشت. زمانی سوله با قوطی برای شما مقرون به صرفه خواهد بود که میزان دهانه را بیشتر از ۱۵ متر در نظر بگیرید. از این رو تا حدود ۳۰ درصد هزینه سوله با قوطی کاهش خواهد یافت.
برخی از افراد به دلیل کاهش هزینه ها، معمولا از قوطی‌هایی که ضخامت کمتری دارند، استفاده می‌کنند که این موضوع گرچه ممکن است هزینه‌ها را کاهش دهد، اما از نظر امنیت ممکن است این سوله‌ها خطرناک باشند..جهت ساخت سوله ارزان می‌توان به ساخت سوله با قوطی اشاره کرد.جهت دریافت هزینه ساخت سوله با قوطی با ما در تماس باشید.

 

سخن پایانی
اگر می‌خواهید هزینه‌های خود را کاهش دهید، ساخت سوله با قوطی به دلیل نصب سریع و آسانی که دارد می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. همچنین سوله سازی با قوطی صرفه اقتصادی به همراه دارد چرا که میزان مصرف محصولات فولاد در این نوع سازه‌ها بسیار کمتر است.

فرم ارسال نظردسته بندی اخبار