شماره تماس : 09131119779 - 03142366060-63

آدرس : اصفهان -تیران -شهرک صنعتی - خیابان چهارم - پلاک ۵۰

سوله ها، سازه هایی هستند که برای ایجاد یک محیط بسته در کاربری‌های بزرگ مورد قرار می‌گیرند.  سوله‌های قوسی معمولاً در ساخت مجموعه‌های ورزشی و مکان‌های شلوغ و همینطور مراکز تفریحی، تجاری و مجموعه‌های توریستی و خدماتی به کار گرفته می‌شود. در صنایع گوناگون  نیز استفاده  از سوله قوسی مرسوم است.

 سوله‌های قوسی در دو نوع وجود دارند:

  •  سوله قوسی UBM: در این نوع سوله، مواد تشکیل دهنده صفحات گالوانیزه با ضخامت گوناگون به وسیله فرایند نورد، با مقاومت و استحکام بالا تولید می‌شوند. در این روش با استفاده از تجهیزات مخصوص، ورق‌های گالوانیزه را با  ابعاد یکسان تولید و سپس این ورقه‌ها را به هم متصل می‌کنند. در ساخت این سوله‌ها از خرپا، ستون، چسب و جوشکاری استفاده نمی‌شود. این نوع سوله از استاندارد‌های ایمنی مطلوبی برخوردار است.
  • سوله قوسی خرپایی: شیوه ساخت این سوله‌ها مشابه سوله‌های خرپایی است؛ اما تفاوت آنها در شکل سقف آنها است که در انواع قوسی به صورت سقف گنبدی و هلالی ساخته می‌شود.

 

بهساز فولاد واقع در شهرک صنعتی تیران اصفهان با تولید انواع سوله و سوله قوسی در خدمت شما مشتریان گرامی می‌باشد.جهت ساخت سوله در اصفهان و یا شهرهای دیگر ایران با ما در تماس باشید.

سوله قوسی

سرعت بالای نصب سوله قوسی به کارفرما اجازه می‌دهد که زمان بهره برداری پروژه را به حداقل برساند. همچنین بتواند اهداف خود را سریعتر پیش ببرد. به طوری که روزانه می‌توان ۱۰۰ متر مربع از این سوله‌ها را بهره برداری کرد. این سوله‌ها از نظر اقتصادی، به صرفه هستند و با توجه به اینکه حجم بتن و فولاد استفاده شده در آنها به میزان مطلوب است، مقاومت سازه را در برابر سیل تا ۵۰% افزایش می‌دهد. همچنین این سازه‌ها دارای پوشش‌های دیواری و سقفی هستند که در برابر بارهای جانبی مانند باد، برف، زلزله و غیره، مقاوم هستند و باعث کاهش هزینه‌های اقتصادی و آسیب‌های وارد شده به سازه می‌شود. سوله‌های قوسی تقریباً ۵ برابر سریع‌تر از سوله‌های سنتی احداث می‌شوند.

 

کاربردهای سوله قوسی

از سوله‌های قوسی معمولاً در ساخت مجموعه‌های ورزشی، مراکز تفریحی، خدماتی و توریستی و ... استفاده می‌شود . همچنین در صنایع گوناگون هم از سوله قوسی استفاده می‌شود.

 

سوله قوسی مرغداری 

سوله‌های قوسی مرغداری بر اساس ظرفیت و تعداد جوجه‌ها و مرغ ها، دارای ابعاد و اندازه گوناگونی هستند. شیب و ارتفاع سوله قوسی مرغداری با دیگر سوله‌ها متفاوت است. از آن جا که برای نگهداری و مراقبت درست از مرغ و جوجه‌ها باید شرایط ویژه ای در نظر گرفته شود، لازم است که در ساخت کف، دیواره‌ها و سقف سوله مرغداری توجه بیشتری صورت بگیرد و از مواد با کیفیت در ساخت آن استفاده کرد. 
به دلیل سیستم سرمایشی و گرمایشی، تهویه و شرایط نگهداری مطلوب مرغ و جوجه‌ها می‌توان در دیوارهای سوله مرغداری از حوضچه‌های آب یا پنل سلولزی استفاده کرد. البته باید به این نکته توجه کرد که حوضچه‌های آب در تمام سوله‌های قوسی مرغداری استفاده نمی‌شود.  جهت ساخت سوله مرغداری با ما در تماس باشید.

 

سوله قوسی دامداری

زمین مورد احداث سوله قوسی دامداری بهتر است مرتفع باشد، به دلیل اینکه آب‌های سطحی یا حاصل از بارش، به داخل محوطه وارد نشود. مکان نگهداری از دام باید مقاومت و استحکام مناسبی داشته باشد. همچنین باید امکان نصب تجهیزات جانبی را داشته باشد. تجهیزاتی مانند روشنایی کافی، تهویه مناسب هوا، گرمایش و سرمایش مطلوب، محل علوفه دام و… باید قابل نصب باشند. سوله دامداری علاوه بر این ویژگی ها، قیمت مناسبی دارد و آسان نصب می‌شود. همین موارد باعث کاربرد گسترده آنها به ویژه در دامداری شده است.جهت ساخت سوله دامداری با ما در تماس باشید.

 

قیمت سوله قوسی

برای محاسبه قیمت سوله قوسی باید به موارد زیر توجه کرد:

  • ابعاد ساختمان و اسکلت و وسعت و محل قرار گیری سوله 
  • تجهیزات موجود در سوله مانند تجهیزات تهویه هوا، گرمایشی و سرمایشی
  • مواد به کار رفته در تولید سقف، دیواره و کف سوله قوسی
  • خروجی‌های فاضلاب


 

فرم ارسال نظردسته بندی اخبار